La prueba Campeonato de la Península Ibérica, en esta edición 2015, se regirá por la normativa descrita por la Federación Gallega de Ciclismo, en el apartado de Carreras Sociales:

4.2.3. CARRERAS SOCIALES (NORMATIVA FGC)

A organización de carreiras sociais require os mesmos requisitos administrativos e económicos que o resto de categorías.

 

Poderase calendar unha proba Social Open no calendario da FGC en calquer momento do ano.

 

A regulamentación aplicable para as Carreiras Sociais será a de Probas dun Día, e en cada caso, corresponde ao organizador o establecemento dos eventuais regulamentos e clasificacións xerais.

 

  1. 1.1.1.Participación

 

As probas, ao estar consideradas de carácter autonómico e desenvolverse no ámbito da Comunidade Autónoma de Galicia, está aberta a todos os deportistas con licenza en vigor da RFEC ou ben de calquera outra federación afiliada á UCI.

 

A participación queda aberta a todas as categorías a partir de cadetes, tanto para homes coma para mulleres. As quilometraxes das probas deberanse adecuar as limitacións existentes no regulamento de cada categoría.

 

A participación quedará expresamente prohibida sempre que a categoría teña unha proba no calendario galego.

 

Se o organizador, por problema de loxística ou por imposibilidade de facer a quilometraxe de algunha categoría, poderá limitar a participación de algunha categoría, sempre o deberá facer constar no momento da presentación no regulamento da proba no FGC.

 

Queda habilitada a licencia de 1 día, o corredor se inscribirá na categoría acorde a súa idade, para formalizar a súa inscripción deberá aboar a taxa correspondente.

Os corredores con licencia cicloturista podera particpar aboando a taxa de licencia diaria.

——————————————————————————————————————————————————————————-

CATEGORIAS:

  • Junior home e muller (17-18 anos)
  • Senior home e muller (19-29 anos)
  • Master 30 home e muller (30-39 anos)
  • Master 40 home e muller (40-49 anos)
  • Master 50 home e muller (50-59 anos)
  • Master 60 home e muller (60-69 anos)

Por la complegidad del recorrido y las limitaciones de quilometros en las categoria de cadetes, queda prohibidas su participación.

Para poder organizar los premios por categorias, el miercoles anterior a la prueba, tendrán que estar al menos 3 personas inscritas por categoria, para poder optar al maillot de Campeón o Campeona de la Península Ibérica 2015, si no se inscriben 3, pasarán a la categoria inmediata anterior, a excepción, de Juniors y Senior, que subirán de categoria.

 

Inscripciones:

 

Los participantes podrán hacer su inscripción cubriendo el formulario de la pagina web,www.fundacionadomoure.com entrando en el apartado de la prueba o una hora antes de la salida.

La inscripción acarrea una tasa de inscripción de 10 €. Los juveniles no tendrán que abonar tasa ninguna por inscripción.

Se podrá hacer pago por transferencia o en la linea de salida.

BBVA- 0182 0636 11 0201527266

La licencia diaria se deberá abonar obligatoriamente por banco antes del Miercoles 29 de Abril.

En el justificante deberá aparecer como beneficiario: “Fundación Ado Moure Pro Deporte”, y se deberá poner en concepto el NOMBRE y DNI de todos los corredores inscritos, y si es el caso, si es licencia de 1 día.

VII Campeonato de la Península Ibérica

 

LUGAR KM 40 KM/H 45 KM/H
SALIDA VISTAHERMOSA NEUTRALIZADA 0 10.55 10.55
GIRO A LA DERECHA DIRECCION COUTO 0.5
ROTONDA GIRO IZQUIERDA DIRECCION VIGO 0.6
FRENTE GASOLINERA STOP SALIDA 2 11:00 11:00
UNTES 8 11:12 11:10
BARBANTES 14 11:21 11:19
ROTONDA COPERATIVA VENTOSELA RECTO DIRECCION VIGO 25 11:37 11:33
GIRO A LA DERECHA SAN CRISTOBAL DIRECCION CARBALLIÑO OU-504 27.4 11:41 11:36
MANCOMUNIDAD BEADE 30 11:45 11:40
GIRO IZQUIERDA DIRECCION LEIRO     OU-209 32 11:48 11:43
LEIRO 35 11:52 11:47
PASO PUENTE LEIRO GIRO DERECHA DIREECION RIBADAVIA   OU-504 36.3 11:54 11:48
MANCOMUNIDAD BEADE 42 12:03 11:56
SAN CRISTOBAL GIRO DERECHA DIRECCION OURENSE N-120 45 12:07 12:00
ROTONDA DE FRENTE DIRECCION OURENSE     N-120 46.3 12:09 12:02
BARBANTES 57 12:25 12:16
UNTES 63 12:34 12:24
ROTONDA PUENTE MILENIO DE FRENTE 71 12:46 12:35
ENTRADA A LA DERECHA DIRECCION RIBADAVIA 71.4 12:47 12:35
GIRO IZQUIERDA DIRECCION SEMINARIO 71.5 12:48 12:36
DE FRENTE ALTO DEL MON DE DEU META   (MIRADOR DEL MIÑO ) 73.5 12:50 12:38
 Clasificación  : CAMPEONATO DE LA PENINSULA IBERICA                               
 Lugar de celebración : ORENSE
 Fecha                : 01/05/15
 Clase de la prueba   :
Clas Nombre 1er apellido 2º Apellido Categoria Club Tiempo
1 IAGO ALONSO ALONSO MA-30 RIA DE VIGO  C.C. 01:42:10
2 Patrick PIMENTEL SUB23 SKODA IRMAOS LEITE 7”
3 JOSE RAMON VILLANUEVA SABUCEDO ELITE ESTRALOS  C.C. 15”
4 Luis Ricardo FERREIRA MA-30 SKODA IRMAOS LEITE 22”
5 ALEJANDRO PALEO MOSQUERA MA-30 CHANTADINO  C.C. 22”
6 JAVIER GARCIA FIGUEROA SUB23 SUPERMERCADOS FROIZ  G.D. 22”
7 JOSE IGNACIO MENDEZ SUAREZ MA-30 CASTROPOL DEPORTE C.D.B. 28”
8 ALBERTO RODRIGUEZ GONZALEZ ELITE ESTRALOS  C.C. 31”
9 ALBERTO MANU TUÑEZ REFOJO MA-30 PUNTA FONDON  A.D. 40”
10 SAMUEL GARCIA CAMESELLE ELITE BICI O CON  C. 40”
11 UBALDO RODRIGUEZ DE OLIVEIRA MA-30 BICI O CON  C. 40”
12 GINES LOPEZ RIVERO ELITE RACING CYCLING TEAM  G.D. 40”
13 ALBERTO PENIN SANZ MA-40 ORENSANO  C.C. 40”
14 DARIO ARIAS COSTAS MA-30 BICI O CON  C. 40”
15 ADRIAN GARCIA BARREIRO MA-30 CYCLING TEAM CABAÑAS  C. 40”
16 Jose Manuel SILVA FERREIRA MA-50 SKODA IRMAOS LEITE 52”
17 ALEJANDRO SILVA BREA ELITE RACING CYCLING TEAM  G.D. 52”
18 JAVIER CASTAÑO VILLAR MA-40 BENAVENTANO  C.D.C. 1:02
19 MIGUEL JESUS ARCAY OTERO ELITE BETANZOS  C.C. 1:10
20 JACOB PIÑEIRO DACOSTA MA-30 MASTER MORRAZO  C. 1:10
21 ANTONIO RODRIGUEZ RIVAS MA-40 MONFORTE  C.C. 1:10
22 Teofilo IGLESIAS OUTOMURO MA-40 LICENCIA 1 DIA 1:10
23 AITOR BUGARIN LEDO JUN-1 CIDADE DE LUGO  C.C. 1:12
24 JUAN JOSE DE PADUA FERNANDEZ MA-30 ORENSANO  C.C. 1:16
25 CHRISTIAN SUAREZ PARDO SUB23 LACIANA  FUNDACION CICLIS 1:16
26 MARCO ALEJAN ALVAREZ PARGA JUN-2 REDONDELA  E.C. 1:23
27 LUIS ALBERTO BERNARDEZ LOSADA MA-30 CHANTADINO  C.C. 1:23
28 Miguel RODRIGUES MA-30 CLUBE DESPORTIVO 1º DE MA 1:23
29 Ricardo ABREU MA-40 CLUBE DESPORTIVO 1º DE MA 1:23
30 RODRIGO ANTO ENRIQUEZ ARAGON SUB23 RACING CYCLING TEAM  G.D. 1:29
31 Antonio Serafin MOREIRA NOVAIS MA-40 CYCLING TEAM CABAÑAS  C. 1:29
32 CARLOS PRADO FERNANDEZ MA-40 DE LA FUENTE  C.C. 1:35
33 DANIEL GOMES LAGO ELITE RIA DE VIGO  C.C. 1:42
34 JOSE LUIS LIÑARES MIGUELEZ MA-30 PUNTA FONDON  A.D. 1:42
35 JUAN ADOLFO FERNANDEZ PRENDES MA-40 SPOL  C.C. 1:42
36 GONZALO AGUIAR MARTINEZ MA-40 CYCLING TEAM CABAÑAS  C. 1:42
37 JOSE MARIA GARCIA SANCHEZ MA-30 BETANZOS  C.C. 1:42
38 ANGEL LAGO SOUTO SUB23 VIGUES  C.C. 1:42
39 MARCOS VILLAR PEREZ SUB23 MACEDA  C.C. 1:42
40 FELIX BORRAJO VILA MA-40 MACEDA  C.C. 1:42
41 DAVID RODRIGUEZ DIAZ MA-30 BICI O CON  C. 1:59
42 JUAN JOSE ALVAREZ CERDEIRA MA-30 DE LA FUENTE  C.C. 1:59
43 EMILIO DE LA CAMPA PORTELA MA-30 MASTER MORRAZO  C. 1:59
44 Duarte FREITAS MA-40 CLUBE DESPORTIVO 1º DE MA 1:59
45 PABLO ISRAEL RODRIGUEZ LOPEZ MA-30 MONFORTE  C.C. 1:59
46 RICARDO RODRIGUEZ FERNANDEZ MA-30 RACING CYCLING TEAM  G.D. 1:59
47 ANTONIO GARCIA ABALO MA-40 ASOC. GALEGA DE CICLISTAS 1:59
48 RUBEN GOMEZ IGLESIAS ELITE SPOL  C.C. 1:59
49 JOSE VALENTI TABOAS PAZO MA-30 DE LA FUENTE  C.C. 1:59
50 ALFONSO FERNANDEZ FERNANDEZ MA-40 ORENSANO  C.C. 1:59
51 JOSE MANUEL REGUEIRA RIVELA MA-30 CHANTADINO  C.C. 1:59
52 OSCAR JUSTO VILLANUEVA SUB23 RACING CYCLING TEAM  G.D. 1:59
53 JOSE CARLOS VILA CORREA MA-50 RIA DE VIGO  C.C. 2:08
54 JUAN JOSE CHAPELA CHAPELA MA-30 MASTER MORRAZO  C. 2:08
55 XOSE LOIS CHOREN FERNANDEZ JUN-1 CIDADE DE LUGO  C.C. 2:08
56 MIGUEL SIERRA RAMON SUB23 RACING CYCLING TEAM  G.D. 2:13
57 MANUEL VAZQUEZ CASTRO MA-40 CYCLING TEAM CABAÑAS  C. 2:13
58 Jose Antonio FERREIRA MA-40 CLUBE DESPORTIVO 1º DE MA 2:13
59 Jose Manuel COSTA MAGALHAES MA-50 SKODA IRMAOS LEITE 2:13
60 Edmundo Luis TRINDADE MA-30 SKODA IRMAOS LEITE 2:14
61 JUAN JOSE MUÑIZ ALVAREZ MA-30 O GROVE  C.C. 2:16
62 JOSE MANUEL FERNANDEZ PEREZ MA-30 CHANTADINO  C.C. 2:16
63 JOSE VICENTE FORMOSO OTERO MA-40 DUMBRIA  C.C. 2:17
64 JESUS WENCES ROCHA ALVAREZ MA-30 DE LA FUENTE  C.C. 2:18
65 PAULO JORGE CAIRES MA-40 CLUBE DESPORTIVO 1º DE MA 2:18
66 MARCOS FERNANDEZ CASAL MA-30 ASOC. GALEGA DE CICLISTAS 2:18
67 PEDRO NUÑEZ SEIJAS MA-40 BICICLETAS BRAIS CHAS  C. 2:21
68 JOSE LUIS CORRAL RODRIGUEZ MA-40 QUINTENA  P.C. 2:21
69 IAGO LOPEZ ALVAREZ ELITE MILAGROSA  C.C. 2:23
70 FERNANDO NUÑEZ DAVILA MA-40 RIA DE VIGO  C.C. 2:23
71 MANUEL LOPEZ GARCIA MA-30 ASOC. GALEGA DE CICLISTAS 2:24
72 JOSE RAMON CAAMAÑO MONTES MA-40 CHANTADINO  C.C. 2:25
73 JOSE LUIS FERNANDEZ RODRIGUEZ MA-40 CHANTADINO  C.C. 2:29
74 JOSE CARLOS RIOL CAÑEDO MA-50 ORENSANO  C.C. 2:31
75 PAULO DE LA FUENTE PERE MA-30 PUNTA FONDON  A.D. 2:32
76 JOSE AMANCIO ESPIÑEIRA MORUJA MA-30 TAMBRE BIKE  C.C. 2:33
77 FRANCISCO JA RODRIGUEZ BARBOSA MA-40 CHANTADINO  C.C. 2:33
78 ADRIAN SANCHEZ GRAMUNT MA-30 ASOC. GALEGA DE CICLISTAS 2:35
79 Pedro Miguel NUNES MA-30 DE LA FUENTE  C.C. 2:35
80 JAVIER GONZALEZ LOPEZ MA-40 ORENSANO  C.C. 2:35
81 MARCOS IGLESIAS VAZQUEZ MA-40 ORENSANO  C.C. 2:35
82 JERONIMO PARADA SEQUEIROS MA-40 MASTER MORRAZO  C. 2:35
83 SERGIO RODRIGUEZ BEA MA-30 RIA DE VIGO  C.C. 2:35
84 JUAN BELLO VILAR MA-30 ASOC. GALEGA DE CICLISTAS 2:35
85 DAVID BURGO LOPEZ MA-30 CHANTADINO  C.C. 2:35
86 JOSE RAMON TRABAZO BARCALA MA-30 TRIATLON MONTE ABAIXO 2:35
87 JOSE FERNAND CARMONA GUTIERREZ MA-40 RIA DE VIGO  C.C. 2:35
88 JUAN TORRADO BARRAL MA-30 OLIVEIRA BIKE 2:35
89 JOSE RODRIGUEZ DOMINGUEZ MA-30 BICI O CON  C. 2:35
90 ERNESTO ORTIZ VECINO MA-50 ORENSANO  C.C. 2:35
91 FERNANDO LOPES GONZALEZ CLTUR VALDEORRAS BIKE  P.C. 2:35
92 ESTEBAN MALVIDO RODRIGUEZ MA-30 MASTER MORRAZO  C. 2:35
93 CARLOS IVAN VIDAL DE SA MA-30 BICI O CON  C. 2:35
94 JOSE MANUEL RAMOS VAZQUEZ MA-40 MACEDA C.C. 2:35
95 FERNANDO MARTINEZ BEIS MA-30 PINARIUM  C.D. 2:35
96 ELIAS ARNOSO MASCATO MA-50 O GROVE  C.C. 2:35
97 ANDONI MARDARAZ NOVO MA-30 CYCLING TEAM CABAÑAS  C. 2:35
98 Jose BERNARDINO COSTA MA-40 SKODA IRMAOS LEITE 2:35
99 ELOY CAMPOS DACOSTA MA-30 ORENSANO  C.C. 2:35
100 ALFONSO LOPEZ LOUREIRO MA-40 CYCLING TEAM CABAÑAS  C. 2:35
101 JAVIER CAMBADOS MARQUEZ MA-50 O GROVE  C.C. 2:35
102 JOSE PAULO COSTA ANDRADE MA-40 CLUBE DESPORTIVO 1º DE MA 2:35
103 CARLOS MANUE CAAMAÑO MONTES MA-40 CHANTADINO  C.C. 2:35
104 JAIME RIVAS PEREIRA CLTUR ASOC. GALEGA DE CICLISTAS 2:35
105 DAVID RAÑO REBOLO ELITE PADRONES  C.C. 2:35
106 OSCAR BERNARDEZ LOSADA MA-30 CHANTADINO  C.C. 2:35
107 FABIAN GARCIA RODRIGUEZ MA-60 BENAVENTANO  C.D.C. 2:35
108 DANIEL GONZALEZ VILA SUB23 VIGUES  C.C. 2:35
109 ESTEBAN DOMINGUEZ CERTAL MA-30 RIA DE VIGO  C.C. 2:35
110 LAURA MARIA BLANCO ALVAREZ F-ELI CIDADE DE LUGO  C.C. 2:50
111 MARIA YOLAND PIÑEIRO DOMINGUEZ F-ELI O GROVE  C.C. 2:50
Comparte esta información!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.

ACEPTAR